passwd - en to as translation catalogue (54 entries)

en: %s: libuser initialization error:
as: %s: libuser আৰম্ভ কৰাত ভুল:

en: Warning: unlocked password would be empty.
as: সকিয়নী: বন্ধ নকৰা গুপ্তশব্দ ৰিক্ত হ'ব ।

en: Corrupted passwd entry.
as: দূষিত গুপ্তশব্দৰ নিবেশ ।

en: Empty password.
as: ৰিক্ত গুপ্তশব্দ ।

en: Password locked.
as: গুপ্তশব্দ বন্ধ কৰা হ'ল ।

en: Password set, MD5 crypt.
as: গুপ্তশব্দ নিৰ্দ্ধাৰিত কৰা হ'ল, MD5 এৰে গুপুত কৰা হ'ল ।

en: Password set, blowfish crypt.
as: গুপ্তশব্দ নিৰ্দ্ধাৰিত কৰা হ'ল, blowfish এৰে গুপুত কৰা হ'ল ।

en: Password set, SHA256 crypt.
as: গুপ্তশব্দ নিৰ্দ্ধাৰিত কৰা হ'ল, SHA256 এৰে গুপুত কৰা হ'ল ।

en: Password set, SHA512 crypt.
as: গুপ্তশব্দ নিৰ্দ্ধাৰিত কৰা হ'ল, SHA512 এৰে গুপুত কৰা হ'ল ।

en: Password set, unknown crypt variant.
as: গুপ্তশব্দ নিৰ্দ্ধাৰিত কৰা হ'ল, অজ্ঞাত গুপুত কৰা বিভেদক ।

en: Alternate authentication scheme in use.
as: বৈকল্পপিক প্ৰমাণীকৰণৰ আঁচনি ব্যৱহাৰত আছে ।

en: Password set, DES crypt.
as: গুপ্তশব্দ নিৰ্দ্ধাৰিত কৰা হ'ল, DES এৰে গুপুত কৰা হ'ল ।

en: No password set.
as: কোনো গুপ্তশবদ নিৰ্দ্ধাৰিত কৰা হোৱা নাই ।

en: Unknown user.
as: অজ্ঞাত ব্যৱহাৰকৰোঁতা ।

en: %s: user account has no support for password aging.
as: %s: ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ হিচাপত গুপ্তশব্দ পুৰণি হোৱাৰ সমৰ্থন নাই ।

en: keep non-expired authentication tokens
as: প্ৰমাণীকৰণৰ অসম্পূৰ্ণ্চিহ্নকেনৰ সংক কৰা হ'ব হবে

en: delete the password for the named account (root only)
as: উল্লেখিত হিচাপৰ গুপ্তশব্দ আঁতৰাওক (অকল root)

en: lock the password for the named account (root only)
as: নাম দিয়া একাওন্ট (কেৱল ৰুট) ৰ বাবে পাছৱাৰ্ড লক কৰক

en: unlock the password for the named account (root only)
as: নাম দিয়া একাওন্ট (কেৱল ৰুটৰ বাবে) পাছৱাৰ্ড আনলক কৰক

en: expire the password for the named account (root only)
as: নাম দিয়া একাওন্ট (কেৱল ৰুটৰ বাবে) পাছৱাৰ্ডৰ অৱসান ঘটাওক

en: force operation
as: কাৰ্য্য বলবৎ কৰক

en: maximum password lifetime (root only)
as: গুপ্তশব্দৰ সৰ্বাধিক আয়ুঃকাল (অকল root)

en: minimum password lifetime (root only)
as: গুপ্তশব্দৰ সৰ্বনিম্ন আয়ুঃকাল (অকল root)

en: number of days warning users receives before password expiration (root only)
as: গুপ্তশব্দৰ আয়ুঃকালপূৰ্তীৰ কেইদিন পূৰ্বে ব্যৱহাৰকৰোঁতাক সতৰ্কবাৰ্তা দিয়া হ'ব (অকল root)

en: number of days after password expiration when an account becomes disabled (root only)
as: গুপ্তশব্দৰ আয়ুঃকালপূৰ্তীৰ কেইদিনৰ পিছত হিচাপ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ'ব (অকল root)

en: report password status on the named account (root only)
as: উল্লেখিত হিচাপৰ গুপ্তশব্দৰ অৱস্থা বৰ্ণনা কৰক (অকল root)

en: read new tokens from stdin (root only)
as: stdin ৰ পৰা নতুন টোকেন পঢ়ক (অকল root)

en: %s: bad argument %s: %s
as: %s: ভুল তৰ্ক %s: %s

en: %s: Only one of -l, -u, -d, -S may be specified.
as: %s: -l, -u, -d, -S ৰ যি কোনো এটা প্ৰয়োগ কৰা যাব পাৰে ।

en: %s: Cannot mix one of -l, -u, -d, -S and one of -i, -n, -w, -x.
as: %s: -l, -u, -d, -S ৰ যি কোনো বিকল্পৰ সৈতে -i, -n, -w, -x সংকলনৰ কোনো বিকল্প যৌথৰূপে প্ৰয়োগ কৰিব নোৱাৰে ।

en: Only root can do that.
as: অকল root এ সেইটো কৰিব পাৰে ।

en: %s: Only root can specify a user name.
as: %s: অকল root এ ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ নাম উল্লেখ কৰিব পাৰে ।

en: %s: The user name supplied is too long.
as: %s: উল্লেখিত ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ নাম বৰ দীঘল ।

en: %s: Only one user name may be specified.
as: %s: অকল এজন ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ নাম উল্লেখ কৰা যাব পাৰে ।

en: %s: This option requires a user name.
as: %s: এই বিকল্পৰ সৈতে ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ নাম উল্লেখ কৰা আৱশ্যক ।

en: %s: Can not identify you!
as: %s: আপনাকে চিনাক্ত কৰা নহ'ল!

en: %s: Unknown user name '%s'.
as: %s: অজ্ঞাত ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ নাম '%s'।

en: %s: SELinux denying access due to security policy.
as: %s: SELinux এ সুৰক্ষা নীতিৰ বাবে অভিগম নাকচ কৰি আছে।

en: Locking password for user %s.
as: ব্যৱহাৰকৰোঁতা %s ৰ বাবে গুপ্তশব্দ বন্ধ কৰা হৈছে ।

en: Success
as: সফল

en: Error (password not set?)
as: ভুল (গুপ্তশব্দ প্ৰতিষ্ঠা কৰা হোৱা নাই?)

en: Unlocking password for user %s.
as: ব্যৱহাৰকৰোঁতা %s ৰ গুপ্তশব্দ আন-লক কৰা হৈছে ।

en: Unsafe operation (use -f to force)
as: বিপজ্জনক কৰ্ম (বলবৎভাবে প্ৰয়োগ কৰিব'লৈ -f ব্যবহাৰ কৰক)

en: Expiring password for user %s.
as: ব্যৱহাৰকাৰী %s ৰ বাবে পাছৱাৰ্ডৰ অৱসান ঘটিছে।

en: Error
as: ভুল

en: Removing password for user %s.
as: %s ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ গুপ্তশব্দ আঁতৰুৱা হৈছে ।

en: Adjusting aging data for user %s.
as: %s ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ বাবে আয়ুঃকালপূৰ্তী সংক্ৰান্ত তথ্য পৰিবৰ্ত্তন কৰা হৈছে ।

en: Changing password for user %s.
as: %s ব্যৱহাৰকৰোঁতাৰ গুপ্তশব্দ পৰিবৰ্ত্তন কৰা হৈছে ।

en: %s: error reading from stdin: %s
as: %s: stdin ৰ পৰা পঢ়োঁতে সমস্যা: %s

en: %s: unable to start pam: %s
as: %s: pam আৰম্ভ কৰাত ব্যৰ্থ: %s

en: %s: unable to set tty for pam: %s
as: %s: pam ৰ বাবে tty নিৰ্দ্ধাৰণ কৰাত ব্যৰ্থ: %s

en: %s: unable to set failure delay: %s
as: %s: বিফলতাৰ সময়কাল নিৰ্দ্ধাৰণ কৰাত ব্যৰ্থ: %s

en: %s: expired authentication tokens updated successfully.
as: %s: আয়ুঃকাল সমাপ্ত অনুমোদনৰ চিহ্ন সফলতাৰে উন্নয়ন কৰা হৈছে ।

en: %s: all authentication tokens updated successfully.
as: %s: সমস্ত অনুমোদনৰ চিহ্ন সফলতাৰে উন্নয়ন কৰা হৈছে ।
