passwd - en to ast translation catalogue (50 entries)

en: %s: libuser initialization error:
ast: %s: fallu d'arranque de libuser:

en: Warning: unlocked password would be empty.
ast: Avisu: el ficheru de claves desbloqueáu puede que tea baleru.

en: Corrupted passwd entry.
ast: Entrada de passwd corrupta.

en: Empty password.
ast: Contraseña balera.

en: Password locked.
ast: Contraseña bloqueada.

en: Password set, MD5 crypt.
ast: Contraseña afitada, encriptáu MD5.

en: Password set, blowfish crypt.
ast: Contraseña afitada, encriptáu blowfish

en: Password set, SHA256 crypt.
ast: Contraseña afitada, encriptáu SHA256.

en: Password set, SHA512 crypt.
ast: Contraseña afitada, encriptáu SHA512.

en: Password set, unknown crypt variant.
ast: Contraseña afitada, variante d'encriptación desconocida.

en: Alternate authentication scheme in use.
ast: Esquema d'autenticación alternativu n'usu.

en: Password set, DES crypt.
ast: Contraseña afitada, encriptáu DES.

en: No password set.
ast: Nun se afitó contraseña.

en: Unknown user.
ast: Usuariu desconocíu.

en: %s: user account has no support for password aging.
ast: %s: la cuenta del usuariu nun tien sofitu p'avieyamientu de contraseña.

en: keep non-expired authentication tokens
ast: caltener los tokens d'autentificación que nun tean vencíos

en: delete the password for the named account (root only)
ast: desaniciar la contraseña pa la cuenta named (namái root)

en: force operation
ast: forciar la operación

en: maximum password lifetime (root only)
ast: tiempu de vida máximu de la contraseña (namái root)

en: minimum password lifetime (root only)
ast: tiempu mínimu de vida de la contraseña (namái root)

en: number of days warning users receives before password expiration (root only)
ast: númberu de díes enantes del vencimientu de la contraseña en que los usuarios reciban avisos de vencimientu (namái root)

en: number of days after password expiration when an account becomes disabled (root only)
ast: númberu de díes dempués de que venció la contraseña en que se deshabilitará la cuenta (namái root)

en: report password status on the named account (root only)
ast: informar del estáu de la contraseña na cuenta named (namái root)

en: read new tokens from stdin (root only)
ast: lleer tokens nuevos dende stdin (namái root)

en: [OPTION...] <accountName>
ast: [OPCION...] <nomeDeCuenta>

en: %s: bad argument %s: %s
ast: %s: argumentu incorreutu %s: %s

en: %s: Only one of -l, -u, -d, -S may be specified.
ast: %s: namái ún de -l, -u, -d, -S se puede especificar.

en: %s: Cannot mix one of -l, -u, -d, -S and one of -i, -n, -w, -x.
ast: %s: Nun se pueden mecer una de les opciones -l, -u, -d, -S y una de -i, -n, -w, -x.

en: Only root can do that.
ast: Namái root puede facer eso.

en: %s: Only root can specify a user name.
ast: %s: namái root puede especificar un nome de usuariu.

en: %s: The user name supplied is too long.
ast: %s: el nome d'usuariu facilitáu ye enforma llargu.

en: %s: Only one user name may be specified.
ast: %s: namái se puede especificar un nome d'usuariu.

en: %s: This option requires a user name.
ast: %s: Esta opción requier un nome d'usuariu.

en: %s: Can not identify you!
ast: %s: Nun puede identificate!

en: %s: Unknown user name '%s'.
ast: %s: Nome d'usuariu desconocíu '%s'.

en: Locking password for user %s.
ast: Bloqueando la contraseña pa l'usuariu %s.

en: Success
ast: Éxitu

en: Error (password not set?)
ast: Fallu (¿nun se afitó la contraseña?)

en: Unlocking password for user %s.
ast: Desbloqueando la contraseña pa l'usuariu %s.

en: Unsafe operation (use -f to force)
ast: Operación insegura (usa -f pa forciala)

en: Error
ast: Fallu

en: Removing password for user %s.
ast: Desaniciando la contraseña del usuariu %s.

en: Adjusting aging data for user %s.
ast: Axustando los datos d'avieyamientu pal usuariu %s.

en: Changing password for user %s.
ast: Cambiando la contraseña del usuariu %s.

en: %s: error reading from stdin: %s
ast: %s: fallu al lleer de stdin: %s

en: %s: unable to start pam: %s
ast: %s: nun pudo aniciase pam: %s

en: %s: unable to set tty for pam: %s
ast: %s: nun pudo ponese'l tty pa pam: %s

en: %s: unable to set failure delay: %s
ast: %s: nun pudo ponese la espera máxima pa fallu: %s

en: %s: expired authentication tokens updated successfully.
ast: %s: tokens d'autentificación vencíes anovaes con éxitu.

en: %s: all authentication tokens updated successfully.
ast: %s: tolos tokens d'autentificación anováronse bien.
