passwd - en to bg translation catalogue (55 entries)

en: %s: libuser initialization error:
bg: %s: грешка при инициализация на libuser:

en: Warning: unlocked password would be empty.
bg: Внимание: отключената парола ще бъде празна.

en: Corrupted passwd entry.
bg: Повреден запис за парола.

en: Empty password.
bg: Празна парола.

en: Password locked.
bg: Заключена парола.

en: Password set, MD5 crypt.
bg: Зададена парола, MD5 криптиране.

en: Password set, blowfish crypt.
bg: Зададена парола, blowfish криптиране.

en: Password set, SHA256 crypt.
bg: Зададена парола, SHA256 криптиране.

en: Password set, SHA512 crypt.
bg: Зададена парола, SHA512 криптиране.

en: Password set, unknown crypt variant.
bg: Зададена парола, неизвестно криптиране.

en: Alternate authentication scheme in use.
bg: Ползва се алтернативна схема за удостоверяване.

en: Password set, DES crypt.
bg: Зададена парола, DES криптиране.

en: No password set.
bg: Не е зададена парола.

en: Unknown user.
bg: Неизвестен потребител.

en: %s: user account has no support for password aging.
bg: %s: потребителският акаунт няма поддръжка за стареене на паролата.

en: keep non-expired authentication tokens
bg: пазене на неизтеклите удостоверяващи полета

en: delete the password for the named account (root only)
bg: изтриване на паролата за указан акаунт (само root)

en: lock the password for the named account (root only)
bg: заключване на паролата за акаунт ( само root )

en: unlock the password for the named account (root only)
bg: отключване на паролата за акаунт ( само root )

en: expire the password for the named account (root only)
bg: изтичане на паролата за акаунт ( само root )

en: force operation
bg: насилване на операцията

en: maximum password lifetime (root only)
bg: максимален живот на паролата (само root)

en: minimum password lifetime (root only)
bg: минимален живот на паролата (само root)

en: number of days warning users receives before password expiration (root only)
bg: брой дни, в които потребителят получава предупреждение за изтичане на паролата (само root)

en: number of days after password expiration when an account becomes disabled (root only)
bg: брой дни след изтичане на паролата, след които акаунтът бива забранен (само root)

en: report password status on the named account (root only)
bg: рапорт за състоянието на паролата на указан акаунт (само root)

en: read new tokens from stdin (root only)
bg: четене на новите полета от стандартния вход (само root)

en: [OPTION...] <accountName>
bg: [ПАРАМЕТЪР...] <имеНаАкаунт>

en: %s: bad argument %s: %s
bg: %s: лош аргумент %s: %s

en: %s: Only one of -l, -u, -d, -S may be specified.
bg: %s: Само един от ключовете -l, -u, -d, -S може да бъде указан.

en: %s: Cannot mix one of -l, -u, -d, -S and one of -i, -n, -w, -x.
bg: %s: Не могат да се смесват някой от -l, -u, -d, -S с друг от -i, -n, -w, -x.

en: Only root can do that.
bg: Само потребителят root може да прави това.

en: %s: Only root can specify a user name.
bg: %s: Само потребителят root може да указва потребителско име.

en: %s: The user name supplied is too long.
bg: %s: Въведеното потребителско име е твърде дълго.

en: %s: Only one user name may be specified.
bg: %s: Може да бъде указано само едно потребителско име.

en: %s: This option requires a user name.
bg: %s: Тази опция изисква потребителско име.

en: %s: Can not identify you!
bg: %s: Не може да Ви идентифицира!

en: %s: Unknown user name '%s'.
bg: %s: Неизвестно потребителско име '%s'.

en: %s: SELinux denying access due to security policy.
bg: %s:SELinux не позволява достъп поради политика за сигурността.⏎

en: Locking password for user %s.
bg: Заключване паролата на потребител %s.

en: Success
bg: Успех

en: Error (password not set?)
bg: Грешка (паролата не е установена?)

en: Unlocking password for user %s.
bg: Отключване паролата на потребител %s.

en: Unsafe operation (use -f to force)
bg: Рискова операция (ползвайте -f за да я насилите)

en: Expiring password for user %s.
bg: Изтичаща парола за потребител %s.⏎

en: Error
bg: Грешка

en: Removing password for user %s.
bg: Махане паролата на потребител %s.

en: Adjusting aging data for user %s.
bg: Донастройване данните за стареене за потребител %s.

en: Changing password for user %s.
bg: Промяна паролата на потребител %s.

en: %s: error reading from stdin: %s
bg: %s: грешка при четене от стандартния вход: %s

en: %s: unable to start pam: %s
bg: %s: не може да бъде стартиран pam: %s

en: %s: unable to set tty for pam: %s
bg: %s: не може да бъде зададен tty за pam: %s

en: %s: unable to set failure delay: %s
bg: %s: не може да се зададе забавянето при неуспех: %s

en: %s: expired authentication tokens updated successfully.
bg: %s: изтеклите полета за удостоверяване бяха обновени успешно.

en: %s: all authentication tokens updated successfully.
bg: %s: всички полета за удостоверяване бяха обновени успешно.
