passwd - en to ca translation catalogue (54 entries)

en: %s: libuser initialization error:
ca: %s: error d'inicialització del libuser:

en: Warning: unlocked password would be empty.
ca: Avís: la contrasenya desblocada seria buida.

en: Corrupted passwd entry.
ca: L'entrada de la contrasenya està malmesa.

en: Empty password.
ca: La contrasenya és buida.

en: Password locked.
ca: La contrasenya està blocada.

en: Password set, MD5 crypt.
ca: La contrasenya està establerta, i xifrada amb MD5.

en: Password set, blowfish crypt.
ca: La contrasenya està establerta, i xifrada amb blowfish.

en: Password set, SHA256 crypt.
ca: La contrasenya està establerta, i xifrada amb SHA256.

en: Password set, SHA512 crypt.
ca: La contrasenya està establerta, i xifrada amb SHA512.

en: Password set, unknown crypt variant.
ca: La contrasenya està establerta, i xifrada amb una variant desconeguda.

en: Alternate authentication scheme in use.
ca: S'està emprant un esquema d'autenticació alternatiu.

en: Password set, DES crypt.
ca: La contrasenya està establerta, i xifrada amb DES.

en: No password set.
ca: No hi ha cap contrasenya establerta.

en: Unknown user.
ca: No es coneix l'usuari.

en: %s: user account has no support for password aging.
ca: %s: el compte d'usuari no permet que la contrasenya envelleixi.

en: keep non-expired authentication tokens
ca: mantén testimonis d'autenticació que no hagin vençut

en: delete the password for the named account (root only)
ca: suprimeix la contrasenya per al compte indicat (només el superusuari)

en: lock the password for the named account (root only)
ca: bloqueja la contrasenya pel compte nombrat (només root)

en: unlock the password for the named account (root only)
ca: desbloqueja la contrasenya pel compte nombrat (només root)

en: expire the password for the named account (root only)
ca: expira la contrasenya pel compte nombrat (només root)

en: force operation
ca: força l'operació

en: maximum password lifetime (root only)
ca: temps de vida màxim de la contrasenya (només el superusuari)

en: minimum password lifetime (root only)
ca: temps de vida mínim de la contrasenya (només el superusuari)

en: number of days warning users receives before password expiration (root only)
ca: el nombre de dies abans que venci la contrasenya perquè l'usuari en rebi l'avís (només el superusuari)

en: number of days after password expiration when an account becomes disabled (root only)
ca: el nombre de dies després que venci la contrasenya perquè el compte de l'usuari venci (només el superusuari)

en: report password status on the named account (root only)
ca: informa de l'estat de la contrasenya del compte indicat (només el superusuari)

en: read new tokens from stdin (root only)
ca: llegeix nous testimonis de l'entrada estàndard (només el superusuari)

en: [OPTION...] <accountName>
ca: [OPCIÓ...] <NomDelCompte>

en: %s: bad argument %s: %s
ca: %s: argument %s equivocat: %s

en: %s: Only one of -l, -u, -d, -S may be specified.
ca: %s: només es pot especificar un d'aquests senyaladors al mateix temps:  -l, -u, -d, -S.

en: %s: Cannot mix one of -l, -u, -d, -S and one of -i, -n, -w, -x.
ca: %s: no es poden barrejar -l, -u, -d, -S amb cap d'aquest: -i, -n, -w, -x.

en: Only root can do that.
ca: Només el superusuari pot fer-ho.

en: %s: Only root can specify a user name.
ca: %s: només el superusuari pot especificar un nom d'usuari.

en: %s: The user name supplied is too long.
ca: %s: el nom d'usuari indicat és massa llarg.

en: %s: Only one user name may be specified.
ca: %s: només es pot indicar un sol nom d'usuari.

en: %s: This option requires a user name.
ca: %s: aquesta operació requereix un nom d'usuari.

en: %s: Can not identify you!
ca: %s: no se us pot identificar.

en: %s: Unknown user name '%s'.
ca: %s: no es coneix el nom d'usuari «%s».

en: %s: SELinux denying access due to security policy.
ca: %s: SELinux està bloquejant l'accés degut a la política de seguretat.

en: Locking password for user %s.
ca: S'està blocant la contrasenya de l'usuari %s.

en: Success
ca: Correcte

en: Error (password not set?)
ca: Error (no s'ha establert la contrasenya, potser?)

en: Unlocking password for user %s.
ca: S'està desblocant la contrasenya de l'usuari %s.

en: Unsafe operation (use -f to force)
ca: L'operació no és segura (empreu -f per a forçar)

en: Expiring password for user %s.
ca: Expirant contrasenya per l'usuari %s.

en: Removing password for user %s.
ca: S'està suprimint la contrasenya de l'usuari %s.

en: Adjusting aging data for user %s.
ca: S'està ajustant la data d'envelliment de l'usuari %s.

en: Changing password for user %s.
ca: S'està canviant la contrasenya de l'usuari %s.

en: %s: error reading from stdin: %s
ca: %s: s'ha produït un error en llegir de l'entarda estàndard: %s

en: %s: unable to start pam: %s
ca: %s: no s'ha pogut iniciar el pam: %s

en: %s: unable to set tty for pam: %s
ca: %s: no s'ha ogut establir la tty per al pam: %s

en: %s: unable to set failure delay: %s
ca: %s: no s'ha pogut establir l'endarreriment per a l'error: %s

en: %s: expired authentication tokens updated successfully.
ca: %s: els testimonis d'autenticació s'han actualitzat amb èxit.

en: %s: all authentication tokens updated successfully.
ca: %s: tots els testimonis d'autenticació s'han actualitzat amb èxit.
