passwd - en to el translation catalogue (55 entries)

en: %s: libuser initialization error:
el: %s: libuser σφάλμα αρχικοποίησης:

en: Warning: unlocked password would be empty.
el: Προειδοποίηση: ο ανοιχτός κωδικός θα μείνει άδειος.

en: Corrupted passwd entry.
el: Εσφαλμένη είσοδος passwd.

en: Empty password.
el: Άδειος κωδικός.

en: Password locked.
el: Κλειδωμένος κωδικός.

en: Password set, MD5 crypt.
el: Ρύθμιση κωδικού, MD5 crypt.

en: Password set, blowfish crypt.
el: Ρύθμιση κωδικού, blowfish crypt.

en: Password set, SHA256 crypt.
el: Ρύθμιση κωδικού, SHA256 crypt.

en: Password set, SHA512 crypt.
el: Ρύθμιση κωδικού, SHA512 crypt.

en: Password set, unknown crypt variant.
el: Ρύθμιση κωδικού, άγνωστη μεταβλητή κρυπτογράφησης.

en: Alternate authentication scheme in use.
el: Εναλλακτικό σχήμα πιστοποίησης σε χρήση.

en: Password set, DES crypt.
el: Ρύθμιση κωδικού, DES crypt.

en: No password set.
el: Δεν έχει ρυθμιστεί κωδικός.

en: Unknown user.
el: Άγνωστος χρήστης.

en: %s: user account has no support for password aging.
el: %s: ο λογαριασμός του χρήστη δεν έχει υποστήριξη για γήρανση κωδικού.

en: keep non-expired authentication tokens
el: διατήρηση των μη ληγμένων τεκμηρίων πιστοποίησης

en: delete the password for the named account (root only)
el: διαγραφή κωδικού για το λογαριασμό που έχει το όνομα (διαχειριστής μόνο)

en: lock the password for the named account (root only)
el: κλείδωμα κωδικού για το λογαριασμό που έχει το όνομα (διαχειριστής μόνο)

en: unlock the password for the named account (root only)
el: ξεκλείδωμα κωδικού για το λογαριασμό που έχει το όνομα (διαχειριστής μόνο)

en: expire the password for the named account (root only)
el: λήξη κωδικού για το λογαριασμό που έχει το όνομα (διαχειριστής μόνο)

en: force operation
el: εξαναγκασμός διαδικασίας

en: maximum password lifetime (root only)
el: μέγιστη διάρκεια ζωής (διαχειριστής μόνο)

en: minimum password lifetime (root only)
el: ελάχιστη διάρκεια ζωής (διαχειριστής μόνο)

en: number of days warning users receives before password expiration (root only)
el: πόσες ημέρες πριν από τη λήξη του κωδικού θα ειδοποιείται ο χρήστης (μόνο root)

en: number of days after password expiration when an account becomes disabled (root only)
el: αριθμός ημερών μετά τη λήξη του κωδικού όταν ένας λογαριασμός απενεργοποιείται (διαχειριστής μόνο)

en: report password status on the named account (root only)
el: αναφορά κατάστασης κωδικού στο λογαριασμό που έχει το όνομα (διαχειριστής μόνο)

en: read new tokens from stdin (root only)
el: ανάγνωση νέων τεκμηρίων από το stdin (διαχειριστής μόνο)

en: [OPTION...] <accountName>
el: [Επιλογή...] <accountName>

en: %s: bad argument %s: %s
el: %s: λανθασμένο όρισμα %s: %s

en: %s: Only one of -l, -u, -d, -S may be specified.
el: %s: Μόνο ένα από τα -l, -u, -d, -S μπορεί να οριστεί.

en: %s: Cannot mix one of -l, -u, -d, -S and one of -i, -n, -w, -x.
el: %s: Η ανάμιξη ενός από τα -l, -u, -d, -S και ενός από τα -i, -n, -w, -x είναι αδύνατη.

en: Only root can do that.
el: Μόνο ο διαχειριστής μπορεί να το κάνει αυτό.

en: %s: Only root can specify a user name.
el: %s: Μόνο ο διαχειριστής μπορεί να ορίσει ένα όνομα χρήστη.

en: %s: The user name supplied is too long.
el: %s: Το όνομα χρήστη που δώθηκε είναι πολύ μεγάλο.

en: %s: Only one user name may be specified.
el: %s: Μόνο ένα όνομα χρήστη μπορεί να οριστεί.

en: %s: This option requires a user name.
el: %s: Αυτή η επιλογή χρεάζεται ένα όνομα χρήστη.

en: %s: Can not identify you!
el: %s: Αδύνατη η ταυτοποίησή σας!

en: %s: Unknown user name '%s'.
el: %s: Άγνωστο όνομα χρήστη '%s'.

en: %s: SELinux denying access due to security policy.
el: %s: Το SELinux απαγορεύει την πρόσβαση λόγο της πολιτικής ασφαλείας

en: Locking password for user %s.
el: Κλείδωμα κωδικού για το χρήστη %s.

en: Success
el: Επιτυχία

en: Error (password not set?)
el: Σφάλμα (δεν ρυθμίστηκε κωδικός;)

en: Unlocking password for user %s.
el: Ξεκλείδωμα κωδικού για το χρήστη %s.

en: Unsafe operation (use -f to force)
el: Μη ασφαλής διαδικασία (χρησιμοποιήστε το -f για εξαναγκασμό)

en: Expiring password for user %s.
el: Λήξη κωδικού για το χρήστη %s.

en: Error
el: Σφάλμα

en: Removing password for user %s.
el: Αφαίρεση κωδικού για το χρήστη %s.

en: Adjusting aging data for user %s.
el: Ρύθμιση πληροφοριών γήρανσης κωδικού για το χρήστη %s.

en: Changing password for user %s.
el: Αλλαγή κωδικού για το χρήστη %s.

en: %s: error reading from stdin: %s
el: %s: σφάλμα ανάγνωσης από το stdin: %s

en: %s: unable to start pam: %s
el: %s: αδυναμία εκκίνησης pam: %s

en: %s: unable to set tty for pam: %s
el: %s: αδυναμία ορισμού tty για pam: %s

en: %s: unable to set failure delay: %s
el: %s:αδυναμία ορισμού καθυστέρησης αποτυχίας: %s

en: %s: expired authentication tokens updated successfully.
el: %s: τα ληγμένα τεκμήρια πιστοποίησης ενημερώθηκαν επιτυχώς.

en: %s: all authentication tokens updated successfully.
el: %s: όλα τα τεκμήρια πιστοποίησης ενημερώθηκαν επιτυχώς.
