passwd - en to hu translation catalogue (55 entries)

en: %s: libuser initialization error:
hu: %s: libuser inicializációs hiba:

en: Warning: unlocked password would be empty.
hu: Figyelmeztetés: a kioldott jelszó üres lenne.

en: Corrupted passwd entry.
hu: Sérült jelszó bejegyzés.

en: Empty password.
hu: Üres jelszó.

en: Password locked.
hu: Jelszó zárolva.

en: Password set, MD5 crypt.
hu: Jelszó beállítva, MD5-titkosítás.

en: Password set, blowfish crypt.
hu: Jelszó beállítva, Blowfish-titkosítás.

en: Password set, SHA256 crypt.
hu: Jelszó beállítva, SHA256 titkosítás.

en: Password set, SHA512 crypt.
hu: Jelszó beállítva, SHA512 titkosítás.

en: Password set, unknown crypt variant.
hu: Jelszó beállítva, ismeretlen titkosítási változat.

en: Alternate authentication scheme in use.
hu: Váltakozó azonosítási séma van használva.

en: Password set, DES crypt.
hu: Jelszó beállítva, DES-titkosítás.

en: No password set.
hu: Nincs jelszó beállítva.

en: Unknown user.
hu: Ismeretlen felhasználó.

en: %s: user account has no support for password aging.
hu: %s: a felhasználó fiókja nem támogatja a határidős jelszavakat.

en: keep non-expired authentication tokens
hu: nem lejárt azonosítási jegyek (tokenek) megtartása

en: delete the password for the named account (root only)
hu: a megnevezett fiók jelszavának törlése (csak rendszergazda)

en: lock the password for the named account (root only)
hu: zárolja a jelszavát a nevezett felhasználónál (csak root)

en: unlock the password for the named account (root only)
hu: oldja fel a jelszavát a nevezett felhasználónál (csak root)

en: expire the password for the named account (root only)
hu: jelölje lejártnak a jelszavát a nevezett felhasználónál (csak root)

en: force operation
hu: művelet kikényszerítése

en: maximum password lifetime (root only)
hu: jelszó maximális érvényessége (csak rendszergazda)

en: minimum password lifetime (root only)
hu: jelszó minimális érvényessége (csak rendszergazda)

en: number of days warning users receives before password expiration (root only)
hu: jelszó lejárta előtti napok száma, amikortól figyelmeztetést kap a felhasználó (csak rendszergazda)

en: number of days after password expiration when an account becomes disabled (root only)
hu: jelszó lejárta utáni napok száma, amikortól a fiók letiltásra kerül (csak rendszergazda)

en: report password status on the named account (root only)
hu: jelentés a megnevezett fiók jelszavának állapotáról (csak rendszergazda)

en: read new tokens from stdin (root only)
hu: új tokenek beolvasása a standard bemenetről (csak rendszergazda)

en: [OPTION...] <accountName>
hu: [OPCIÓ…] <fiókNév>

en: %s: bad argument %s: %s
hu: %s: hibás argumentum: %s: %s

en: %s: Only one of -l, -u, -d, -S may be specified.
hu: %s: Az -l, -u, -d, -S kapcsolókból csak az egyiket szabad megadni.

en: %s: Cannot mix one of -l, -u, -d, -S and one of -i, -n, -w, -x.
hu: %s: A -l, -u, -d, -S kapcsolók egyikét sem lehet keverni ezekkel: -i, -n, -w, -x.

en: Only root can do that.
hu: Ezt csak a rendszergazda teheti meg.

en: %s: Only root can specify a user name.
hu: %s: Csak a rendszergazda adhat meg felhasználónevet.

en: %s: The user name supplied is too long.
hu: %s: A megadott felhasználónév túl hosszú.

en: %s: Only one user name may be specified.
hu: %s: Csak egy felhasználónevet szabad megadni.

en: %s: This option requires a user name.
hu: %s: Ez az opció egy felhasználónevet igényel.

en: %s: Can not identify you!
hu: %s: Ön nem azonosítható!

en: %s: Unknown user name '%s'.
hu: %s: "%s": ismeretlen felhasználónév.

en: %s: SELinux denying access due to security policy.
hu: %s: SELinux a hozzáférést megtagadta a biztonsági szabályok miatt.

en: Locking password for user %s.
hu: %s felhasználó jelszavának zárolása.

en: Success
hu: Sikerült

en: Error (password not set?)
hu: Hiba (nincs jelszó beállítva?)

en: Unlocking password for user %s.
hu: %s felhasználó jelszavának feloldása.

en: Unsafe operation (use -f to force)
hu: Nem biztonságos művelet (kikényszerítés: -f)

en: Expiring password for user %s.
hu: Határidős jelszó a %s felhasználó számára.

en: Error
hu: Hiba

en: Removing password for user %s.
hu: %s felhasználó jelszavának eltávolítása.

en: Adjusting aging data for user %s.
hu: %s felhasználó jelszólejárati adatainak beállítása.

en: Changing password for user %s.
hu: %s felhasználó jelszavának megváltoztatása.

en: %s: error reading from stdin: %s
hu: %s: hiba a standard bemenet olvasásakor: %s

en: %s: unable to start pam: %s
hu: %s: a PAM nem indítható: %s

en: %s: unable to set tty for pam: %s
hu: %s: nem lehet tty-t beállítani a PAM-hoz: %s

en: %s: unable to set failure delay: %s
hu: %s: nem lehet hiba-késleltetést beállítani: %s

en: %s: expired authentication tokens updated successfully.
hu: %s: a lejárt azonosítási jegyek frissítése sikerült.

en: %s: all authentication tokens updated successfully.
hu: %s: minden azonosítási jegy frissítése sikerült.
