passwd - en to nds translation catalogue (16 entries)

en: Corrupted passwd entry.
nds: De Passwoordindrag is im dutt.

en: Empty password.
nds: Leeres Passwoord.

en: Password locked.
nds: Passwoord avsluten.

en: Password set, MD5 crypt.
nds: Passwoord sett, MD5 verslötelt.

en: Password set, blowfish crypt.
nds: Passwoord sett, blowfish verslötelt.

en: Password set, SHA256 crypt.
nds: Passwoord sett, SHA256 verslötelt.

en: Password set, SHA512 crypt.
nds: Passwoord sett, SHA512 verslötelt.

en: Password set, unknown crypt variant.
nds: Passwoord sett, unbekannte Verslötelvariante^.

en: Password set, DES crypt.
nds: Passwoord sett, DES verslötelt.

en: No password set.
nds: Keen Passwoord sett.

en: Unknown user.
nds: Unbekannter Bruker.

en: force operation
nds: Operatschoon ertwingen

en: Only root can do that.
nds: Jüst root künn dat doon.

en: Success
nds: Erfolg

en: Error (password not set?)
nds: Fehler (Passwoord nich sett?)

en: Error
nds: Fehler
