passwd - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: %s: libuser initialization error:
ro: %s: eroare iniţializare libuser

en: Warning: unlocked password would be empty.
ro: Avertisment: parolele deblocate ar fi goale

en: Corrupted passwd entry.
ro: Pasaj parolă corupt.

en: Empty password.
ro: Parolă goală.

en: Password locked.
ro: Parolă blocată.

en: Password set, MD5 crypt.
ro: Parolă setată, criptare MD5.

en: Password set, blowfish crypt.
ro: Parolă setată, criptare blowfish.

en: Password set, SHA256 crypt.
ro: Parolă setată, criptare SH256.

en: Password set, SHA512 crypt.
ro: Parolă setată, criptare SH512.

en: Password set, unknown crypt variant.
ro: Parolă setată, tip de criptare necunoscut.

en: Alternate authentication scheme in use.
ro: Plan de autentificare alternativ în folosinţă.

en: Password set, DES crypt.
ro: Parolă setată, criptare DES.

en: No password set.
ro: Nu este setată nici o parolă.

en: Unknown user.
ro: Utilizator necunoscut.

en: %s: user account has no support for password aging.
ro: %s: contul utilizatorului nu are suport pentru expirarea parolei.

en: keep non-expired authentication tokens
ro: păstrează simbolurile de autentificare neexpirate

en: delete the password for the named account (root only)
ro: şterge parola contului (numai root)

en: lock the password for the named account (root only)
ro: blocați parola pentru contul specificat (doar root)

en: unlock the password for the named account (root only)
ro: deblocați parola pentru contul specificat (doar root)

en: expire the password for the named account (root only)
ro: expirați parola pentru contul specificat (doar root)

en: force operation
ro: forţează operaţie

en: maximum password lifetime (root only)
ro: durata maximă a parolei (numai root)

en: minimum password lifetime (root only)
ro: durata minimă a parolei (numai root)

en: number of days warning users receives before password expiration (root only)
ro: numărul de zile până la avertismentul pe care utilizatorii îl primesc înainte ca parola să expire (numai root)

en: number of days after password expiration when an account becomes disabled (root only)
ro: numărul de zile de la expirarea parolei când un cont devine dezactivat (numai root)

en: report password status on the named account (root only)
ro: raportează statut parolă pentru cont (numai root)

en: read new tokens from stdin (root only)
ro: citeşte simboluri noi din stdin (numai root)

en: [OPTION...] <accountName>
ro: [opţiune...] <numeCont>

en: %s: bad argument %s: %s
ro: %s: parametri necorespunzători %s: %s

en: %s: Only one of -l, -u, -d, -S may be specified.
ro: %s: Numai unul din -l, -u, -d, -S poate fi specificat.

en: %s: Cannot mix one of -l, -u, -d, -S and one of -i, -n, -w, -x.
ro: %s: Nu pot amesteca -l, -u, -d, -S şi un of -i, -n, -w, -x.

en: Only root can do that.
ro: Numai root poate face asta.

en: %s: Only root can specify a user name.
ro: %s: Numai root poate specifica un nume de utilizator.

en: %s: The user name supplied is too long.
ro: %s: Numele de utilizator furnizat este prea lung.

en: %s: Only one user name may be specified.
ro: %s: Poate fi specificat numai un nume de utilizator.

en: %s: This option requires a user name.
ro: %s: Această opţiune necesită un nume de utilizator.

en: %s: Can not identify you!
ro: %s: Nu te pot identifica!

en: %s: Unknown user name '%s'.
ro: %s: Nume de utilizator necunoscut '%s'.

en: %s: SELinux denying access due to security policy.
ro: %s: SELinux interzice accesul din cauza politicii de securitate.

en: Locking password for user %s.
ro: Blochez parola pentru utilizatorul %s.

en: Success
ro: Succes

en: Error (password not set?)
ro: Eroare (parola nu este setată?)

en: Unlocking password for user %s.
ro: Deblochez parola pentru utilizator %s.

en: Unsafe operation (use -f to force)
ro: Operaţiune nesigură (foloiţi -f pentru a forţa)

en: Expiring password for user %s.
ro: Se expiră parola pentru utilizatorul %s.

en: Error
ro: Eroare

en: Removing password for user %s.
ro: Elimin parola pentru utilizatorul %s.

en: Adjusting aging data for user %s.
ro: Ajustez date de expirare pentru utiliazorul %s.

en: Changing password for user %s.
ro: Schimb parola pentru utilizatorul %s.

en: %s: error reading from stdin: %s
ro: %s: eroare la citirea din stdin: %s

en: %s: unable to start pam: %s
ro: %s: nu am putut porni pam: %s

en: %s: unable to set tty for pam: %s
ro: %s: nu am putut seta tty pentru pam: %s

en: %s: unable to set failure delay: %s
ro: %s: nu am putut seta întârziere în caz de eşec: %s

en: %s: expired authentication tokens updated successfully.
ro: %s: simbolurile de autentificare expirate actualizate cu succes.

en: %s: all authentication tokens updated successfully.
ro: %s: toate simbolurile de autentificare au fost actualizate cu succes.
