passwd - en to sr translation catalogue (50 entries)

en: %s: libuser initialization error:
sr: %s: грешка при libuser иницијализацији:

en: Warning: unlocked password would be empty.
sr: Упозорење: откључана лозинка ће бити празна.

en: Corrupted passwd entry.
sr: Оштећена ставка лозинке.

en: Empty password.
sr: Празна лозинка.

en: Password locked.
sr: Лозинка закључана.

en: Password set, MD5 crypt.
sr: Лозинка је постављена, MD5 шифрирање.

en: Password set, blowfish crypt.
sr: Лозинка је постављена, Blowfish шифрирање.

en: Password set, SHA256 crypt.
sr: Лозинка је постављена, SHA256 шифрирање.

en: Password set, SHA512 crypt.
sr: Лозинка је постављена, SHA512 шифрирање.

en: Password set, unknown crypt variant.
sr: Лозинка је постављена, врста шифрирања није позната.

en: Alternate authentication scheme in use.
sr: Алтернативна шема за аутентификацију се користи.

en: Password set, DES crypt.
sr: Лозинка је постављена, DES шифрирање.

en: No password set.
sr: Лозинка није постављена.

en: Unknown user.
sr: Непознати корисник.

en: %s: user account has no support for password aging.
sr: %s: кориснички налог нема подршку за застаревање важења лозинке.

en: keep non-expired authentication tokens
sr: задржи изразе за аутентификацију који нису истекли

en: delete the password for the named account (root only)
sr: избриши лозинку за именовани налог (само root)

en: force operation
sr: присили операцију

en: maximum password lifetime (root only)
sr: најдужи рок трајања лозинке (само root)

en: minimum password lifetime (root only)
sr: најкраћи рок трајања лозинке (само root)

en: number of days warning users receives before password expiration (root only)
sr: број дана током којих корисник прима упозорења пре истека лозинке (само root)

en: number of days after password expiration when an account becomes disabled (root only)
sr: број дана после истека лозинке када налог постаје искључен (само root)

en: report password status on the named account (root only)
sr: извести о стању лозинке именованог налога (само root)

en: read new tokens from stdin (root only)
sr: читање нових израза са stdin (само root)

en: [OPTION...] <accountName>
sr: [ОПЦИЈА...] <имеНалога>

en: %s: bad argument %s: %s
sr: %s: лош аргумент %s: %s

en: %s: Only one of -l, -u, -d, -S may be specified.
sr: %s: Само једна од -l, -u, -d, -S опција сме бити наведена.

en: %s: Cannot mix one of -l, -u, -d, -S and one of -i, -n, -w, -x.
sr: %s: Не могу се мешати једна од -l, -u, -d, -S опција са једном од -i, -n, -w, -x.

en: Only root can do that.
sr: Само root може то да уради.

en: %s: Only root can specify a user name.
sr: %s: Само root може навести корисничко име.

en: %s: The user name supplied is too long.
sr: %s: Наведено корисничко име је предуго.

en: %s: Only one user name may be specified.
sr: %s: Само једно корисничко име може бити наведено.

en: %s: This option requires a user name.
sr: %s: Ова опција захтева корисничко име.

en: %s: Can not identify you!
sr: %s: Није вас могуће препознати!

en: %s: Unknown user name '%s'.
sr: %s: Непознато корисничко име „%s“.

en: Locking password for user %s.
sr: Закључавање лозинке за корисника %s.

en: Success
sr: Успех

en: Error (password not set?)
sr: Грешка (лозинка није постављена?)

en: Unlocking password for user %s.
sr: Откључавање лозинке за корисника %s.

en: Unsafe operation (use -f to force)
sr: Несигурна операција (користите -f за присиљавање)

en: Error
sr: Грешка

en: Removing password for user %s.
sr: Уклањање лозинке за корисника %s.

en: Adjusting aging data for user %s.
sr: Прилагођавање података о застаревању за корисника %s.

en: Changing password for user %s.
sr: Измена лозинке за корисника %s.

en: %s: error reading from stdin: %s
sr: %s: грешка при читању са stdin: %s

en: %s: unable to start pam: %s
sr: %s: није могуће покренути pam: %s

en: %s: unable to set tty for pam: %s
sr: %s: није могуће поставити tty за pam: %s

en: %s: unable to set failure delay: %s
sr: %s: није могуће поставити одлагање неуспеха: %s

en: %s: expired authentication tokens updated successfully.
sr: %s: изрази за аутентификацију који су истекли су успешно ажурирани.

en: %s: all authentication tokens updated successfully.
sr: %s: сви изрази за аутентификацију су успешно ажурирани.
