passwd - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: %s: libuser initialization error:
tr: %s: libuser başlatma hatası:

en: Warning: unlocked password would be empty.
tr: Uyarı: kilidi açık parola boş olacaktır.

en: Corrupted passwd entry.
tr: Bozuk passwd girdisi.

en: Empty password.
tr: Boş parola.

en: Password locked.
tr: Parola kilitli.

en: Password set, MD5 crypt.
tr: Parola dizisi, MD5 şifrelemeli.

en: Password set, blowfish crypt.
tr: Parola dizisi, Blowfish şifrelemeli.

en: Password set, SHA256 crypt.
tr: Parola dizisi, SHA256 şifrelemeli.

en: Password set, SHA512 crypt.
tr: Parola dizisi, SHA512 şifrelemeli.

en: Password set, unknown crypt variant.
tr: Parola dizisi, bilinmeyen şifreleme değişkenli.

en: Alternate authentication scheme in use.
tr: Alternatif kimlik doğrulama şeması kullanımda.

en: Password set, DES crypt.
tr: Parola dizisi, DES şifrelemeli.

en: No password set.
tr: Parola belirlenmedi.

en: Unknown user.
tr: Bilinmeyen kullanıcı.

en: %s: user account has no support for password aging.
tr: %s: kullanıcı hesabında şifre yıllanması desteklenmiyor.

en: keep non-expired authentication tokens
tr: süresi sona ermemiş kimlik belirteçlerini tutar

en: delete the password for the named account (root only)
tr: ismi belirtilen hesabın parolasını siler (sadece root)

en: lock the password for the named account (root only)
tr: isimlendirilmiş kullanıcı için parolayı kilitle (sadece root)

en: force operation
tr: çalışmaya zorlar

en: maximum password lifetime (root only)
tr: gün olarak en fazla parola ömrü (saadece root)

en: minimum password lifetime (root only)
tr: gün olarak en düşük parola ömrü (sadece root)

en: number of days warning users receives before password expiration (root only)
tr: parola zaman aşımı öncesi kullanıcıların uyarı alacağı gün sayısı (sadece root)

en: number of days after password expiration when an account becomes disabled (root only)
tr: bir kullanıcı hesabı devre dışı kaldığında parola zaman aşımı sonrası gün sayısı (sadece root)

en: report password status on the named account (root only)
tr: ismi belirtilen hesaptaki parola durumunu bildirir (sadece root)

en: read new tokens from stdin (root only)
tr: stdin'den yeni belirteçleri oku (sadece root)

en: [OPTION...] <accountName>
tr: [SEÇENEK...] <Kullanıcı Adı>

en: %s: bad argument %s: %s
tr: %s: hatalı argüman %s: %s

en: %s: Only one of -l, -u, -d, -S may be specified.
tr: %s: -l, -u, -d, -S seçeneklerinden sadece biri belirtilebilir.

en: %s: Cannot mix one of -l, -u, -d, -S and one of -i, -n, -w, -x.
tr: %s: -l, -u, -d, -S seçeneklerinden birisi ile -i, -n, -w, -x seçeneklerinden birisi beraber kullanılamaz.

en: Only root can do that.
tr: Sadece root yapabilir.

en: %s: Only root can specify a user name.
tr: %s: Yeni bir kullanıcı adını sadece root belirleyebilir.

en: %s: The user name supplied is too long.
tr: %s: Verilen kullanıcı adı çok uzun.

en: %s: Only one user name may be specified.
tr: %s: Yalnızca bir kullanıcı adı belirtilebilir.

en: %s: This option requires a user name.
tr: %s: Bu seçenek bir kullanıcı adı gerektirir.

en: %s: Can not identify you!
tr: %s: Kimliğiniz teşhis edilemedi!

en: %s: Unknown user name '%s'.
tr: %s: Bilinmeyen kullanıcı adı '%s'.

en: Locking password for user %s.
tr: %s kullanıcısı için parola kilitleniyor.

en: Success
tr: Başarılı

en: Error (password not set?)
tr: Hata (parola ayarlanmadı mı?)

en: Unlocking password for user %s.
tr: %s kullanıcısı için parolanın kilidi açılıyor.

en: Unsafe operation (use -f to force)
tr: Kararsız çalışma (zorlamak için -f kullanın)

en: Expiring password for user %s.
tr: Kullanıcı %s için süresi dolan parola.

en: Error
tr: Hata

en: Removing password for user %s.
tr: %s kullanıcısının parolası kaldırılıyor.

en: Adjusting aging data for user %s.
tr: %s kullanıcısı için yıllanma verisi ayarlanıyor.

en: Changing password for user %s.
tr: %s kullanıcısının şifresi değiştiriliyor.

en: %s: error reading from stdin: %s
tr: %s: stdin'den okuma hatası: %s

en: %s: unable to start pam: %s
tr: %s: pam başlatamıyor: %s

en: %s: unable to set tty for pam: %s
tr: %s: pam için tty ayarlanamıyor: %s

en: %s: unable to set failure delay: %s
tr: %s: başarısızlık gecikmesi ayarlanamıyor: %s

en: %s: expired authentication tokens updated successfully.
tr: %s: süresi dolmuş kimlik belirteçleri başarıyla güncellendi.

en: %s: all authentication tokens updated successfully.
tr: %s: tüm kimlik doğrulama belirteçleri başarıyla güncellendi.
